Polatların Davasını Tüm Detaylarıyla Takip Eden Gazeteci Murat Ağırel, Tehdit Edildiğini Açıkladı

Dilan ve Engin Polat’ın davasının en başından bu yana sıkı takipçisi olan Gazeteci Murat Ağırel, hem Twitter (X) hesabından, hem de Halk Tv’nin Kayda Geçsin programında tehdit edildiğini açıkladı. Detaylar?

Kısa süre içerisinde yaşadıkları yükseliş ve elde ettikleri servete önce halkın, sonra da devletin gözüne batan Dilan ve Engin Polat, geçtiğimiz haftalarda kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamalarıyla tutuklandı.

Dilan ve Engin Polat, Dilan Polat’ın kardeşi Can Doğu, ablası Sıla Doğu, Engin Polat’ın babası Sezgin Polat ve kardeşi Alper Kürşat Polat’la beraber yaklaşık 17 gündür cezaevinde.

Dilan ve Engin Polat kaosu tüm ülkenin gündemine oturmuş durumda. Fakat olayları en başından beri takip eden kilit isimlerden biri de Gazeteci Murat Ağırel.

Ağırel, hem olayların açığa çıkmasında oynadığı rolle, hem de çiftin cezaevi sürecinde yaşadıklarıyla ilgili gelişmeleri aktarması sebebiyle son zamanların merakla takip ediliyor.

Fakat tıpkı sosyal medya fenomenlerini ifşalayan Alp Kılınç gibi, Murat Ağırel de geçtiğimiz dakikalarda tehdit edildiğini açıkladı…

Murat Ağırel, ilk önce Halk TV’nin Kayda Geçsin programına konuk olup tehdit edildiğini anlattığı anları paylaştı.

Ardından da Polatların sosyal medyadaki tetikçilerinin “akıllarınca” kendisini tehdit edip baskı uygulamaya çalıştıklarını açıkladı.

Ağırel paylaşımında,

‘Ateşe yürüyorum, ateşe dokunuyorum ve hep hedef oluyorum. Uyuşturucu Baronlarını ve maşalarını yazıyorum tehdit ediyorlar,hırsızları yazıyorum davalarla yıldırmaya çalışıyorlar,sahte ilaç çetelerini ve iş takipçilerini yazıyorum kadını koruma kanunundan uzaklaştırma kararı aldırıyorlar.  

Bu seferki sebep Dilan Polat dosyası. 

Kirli paranın sahibini sorguladıkça malum odaklar harekete geçti.Akılları sıra beni tehdit ve baskı ile yönlendirmeye çalışıyorlar.

Sosyal medyadaki tetikçileri ile kara paranın kaynaklarından biri olan Sanal Bahis işi yokmuş ve ismi geçen kişiler suçsuzmuş algısı yaratmaya çalışıyorlar. 

Tezgah kuruyorlar, tehdit ediyorlar. 

Hiç uzatmayalım, hodri meydan. 

Elinizden geleni ardınıza koymayın. 

Asla vazgeçmeyeceğim. 

Memleketim için verecek bir canım, milletim için vereceğim son nefesim var. Sizin önünüzde eğilmem.’ ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir