Microsoft Store, Oyun Yükleme Konumunu Seçme İmkanı Tanıyacak

Oyuncular büyük bir dertten kurtuluyor. 2012 yılında Windows 8 ile piyasaya sürülen Microsoft Store zaman içinde büyüdü ve birçok güncelleme aldı. Uzun zamandır beklenen özellik gelmemişti. Nihayet 10 yılı aşkın bir süre sonra gelecek olan yenilik Windows oyuncularına derin bir oh çektirecek: Artık oyunları tam olarak hangi klasöre indireceğimizi seçebileceğiz.

Bir Microsoft Store mühendisi tarafından üzerinden duyurulduğu üzere, Microsoft Store uygulamasının 22310 numaralı sürümü Windows 11 kullanıcıları için bu işlevi etkin hale getirdi. Oyunlarını işletim sistemi sürücülerinin dışında saklamayı tercih eden ve aynı zamanda MS Store’dan oyun satın alan kişiler için bu iyi bir haber.

Evet, aradan tam 10 yıl geçti. O zamandan beri Windows 10 ve Windows 11 kullanıma sürüldü. Mağaza da bir hayli genişledi. Microsoft’a göre bu işlevsellik teknik olarak Windows 10’da bile UWP oyunları için zaten mevcuttu. Ancak şimdiye kadar yalnızca Xbox Uygulaması (Xbox Game Pass) aracılığıyla satın alınan veya kiralananlar oyunlarda kullanılabiliyordu.

Özelliğin Microsoft Store geneline yayılması iyi oldu, ancak Windows 10 kullanıcıları için de sunulması gerekiyor. Tahmin ediyoruz ki Microsoft yakında Windows 10’a aynı işlevi ulaştıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir