Meghan Markle ve Prens Harry yine Kraliyet Ailesi’ne karşı geldi…

Kraliyet Ailesi’nden ayrılan Prens Harry ve Meghan Markle, son yıllarda verdikleri skandal röportajla, Netlix için hazırladıkları belgeselle, Prens Harry’nin kaleme aldığı kitapla sık sık dikkat çekmiş ve eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Şimdi çift, yeni bir hamleyle daha ipleri iyice geriyor. Markle ve Harry, Archewell isimli web sitelerini; biyografilerine ve son aktivitelerine yer veren Sussex.com adlı bir siteyle değiştirdi. Ancak kaynaklar, Sussex ünvanlarını ve kraliyet armalarını ticari amaçlarla kullanmalarının Saray’da şikayetlere neden olabileceğini söylüyor.

Saraydan biri, “Sussex’in kullanımıyla ilgili ciddi sorunlar yaşayacaklar. Bu bir kraliyet ünvanıdır ve eğer bununla ilgili herhangi bir ticarileşme durumu varsa kapatılacaktır. Bunun ne kadar kaba olduğunu görememeleri çok şaşırtıcı” dedi.

Ancak çifte yakın bir kaynak da şunları söyledi: “Prens Harry ve Meghan, Sussex Dükü ve Düşesi’dir. Bu bir gerçek. Bu onların soyadı ve aile adı.”

YENİ PROJELER Mİ ARIYORLAR?

Prens Harry ve Meghan Markle’ın web sitesi dün akşam yayına girdi. Hem 39 yaşındaki Harry hem de 42 yaşındaki Meghan’ın biyografilerinin yanı sıra ikiliyle ilgili en son haberlere sitede yer veriliyor. Dük; insani yardım uzmanı, askeri emektar, akıl sağlığı savunucusu ve çevre savunucus olarak tanımlanıyor. Karısı ise feminist ve insan hakları ve cinsiyet eşitliğinin savunucusu olarak niteleniyor.

Çiftin çevrimiçi marka değişikliği, birlikte çalışacak yeni yapım şirketleri arıyor olabilecekleri yönündeki spekülasyonların ortasında geldi. İkilinin, Spotify ile olan 18 milyon sterlinlik anlaşmaları yakın zamanda sona erniş ve yayın devi Netflix’in kendileriyle olan 80 milyon sterlinlik sözleşmesini yenilemeyebileceğine dair söylentiler çıkmıştı.

Pazartesi günü Kral’ın hastalığının duyurulmasının ardından Prens Harry, eşi Meghan Markle ve iki çocuğuyla birlikte yaşadığı Kaliforniya’dan Londra’ya geçti. Daha sonra yaklaşık 45 dakika boyunca babasıyla sohbet etti. Bu, Kraliçe II. Elizabeth’in Eylül 2022’deki cenazesinden bu yana ilk resmi yüz yüze görüşmeleriydi.

Bu arada Meghan Markle, hafta sonu geleneksel Afgan yemeklerini pişirmek için Afganistan’dan ABD’ye yerleşen 15 kadına katıldı.

Sussex Düşesi, Prens Harry ile birlikte kurduğu Archewell Vakfı ile 2023 yılında ‘Hoş Geldiniz Projesi’ni oluşturdu. Archewell Vakfı tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre programın, Afganistan’dan yakın zamanda ABD’ye yerleşen kadınlar için güvenli bir sığınak ve kapsayıcı bir ortam yaratması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir