26 Eylül Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri Bilgilendirme Toplantısı

Açılışını Gürkan BOZTEPE’nin yaptığı  GTD İhracat Destekleri bilgilendirme toplantısı , Türkiye nin her yerinden gelen özel davetli katılımcılarla ve T.C Ticaret Bakanlığından ,İhracat Genel Müdürlüğü ticaret Uzmanları ile birlikte Gastronomi Turizmi Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Boztepe;  bu yıl ilk defa yapılan ‘’ T.C Ticaret Bakanlığı İhracat Destekleri bilgilendirme toplantısı’’  ile Gastronomi  sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı ve sınırları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını söyledi.

 

İstanbul’da Crowne Plaza Harbiye/ İstanbul ‘da gerçekleştirilen etkinlikte konuşan eski turizm bakanı Bülent AKARCALI, eski Tursab Başkanı Başaran ULUSOY, Hüseyin KURTOĞULLARI,

ve Gastronomi sektörüne destek veren Tahsin ÖZTİRYAKİLER, 27. Dönem Ak Parti İstanbul milletvekili Emine Sare Aydın ve Gastronomi sektörüne destek veren

Türkiye’nin Gastronomi alanında turizm gelirinin artması için T.C Ticaret Bakanlığı  yurt içi ve yurt dışı kurumlarla yapılan iş birliklerinin önemine dikkat çekti. Bülent AKARCALI ‘’Önümüzdeki yıllarda Gastronomi  turizmi sektörünün dünya ekonomisindeki yerinin çok daha artacağını öngörüyoruz. Paydaşlar arasında sinerjinin yakalanması açısından bilgilendirme  toplantılarının çok etkili ve önemli olduğunu düşünüyoruz. GTD Etkinliği’nin yeni iş birliklerine zemin hazırlamasını diliyorum” diye konuştu.

 

Gastronomi Turizminin geleceği şekilleniyor

 

GTD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Boztepe , sektördeki birlik duygusunun çok önemli olduğunun altını çizerek, toplantılarda doğru  bilgilendirme ile üretici ve tüketiciyi bir dünyaya açmayı hedeflediklerini ifade etti.  Boztepe, “Bu tür bilgilendirme toplantıları, geleceğimizi şekillendirecek çok önemli bir adımdır. Bizler, önüne çıkan her engele rağmen yılmadan güçlenen ve her zaman birbirine tutunan sektör paydaşlarıyız. Rekabet gücümüz ve dünyaya hızla uyum sağlayan bakış açımız ve vizyonumuz sayesinde sınırları aşacağımıza inanıyoruz. Gastronomi Turizm sektörüne yeni bir soluk kazandırmayı ve sınırları ortadan kaldırmayı amaçlayan toplantımızda gelecekte de sürecek iş birliklerinin ve ortaklıkların kurulmasını cesaretlendirirken, yeni destinasyonlar ile kültürel deneyimler hakkında fikir alışverişleri yapacağız” dedi.

 

Boztepe, Türkiye dünyanın bir çok noktasından gelen  üreticilerin bir araya geldiği toplantıda katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür ederken, Crowne Plaza Harbiye Genel Müdürü  Yusuf Mayda ‘da toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını vurgulayarak, GTD önderliğindeki toplantının sektöre yeni bir sinerji getirmesini beklediklerini belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir