İYİ Partili Mustafa Canoruç: ‘AKP Diyarbakır’da tarihinin en düşük oyunu alacak’

İYİ Parti Diyarbakır Milletvekili adayı ve Anayasa Hukukçusu Mustafa Şenay Canoruç, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ANKA’nın haberine göre, bu seçimde AK Parti’nin Diyarbakır’da tarihinin en düşük oyunu alacağını ve Millet İttifakı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır’da oransal olarak en yüksek oyu alarak Cumhurbaşkanı seçileceğini söyleyen Canoruç şöyle konuştu:

“AKP Diyarbakır’da bu seçimde tarihinin en düşük oyunu alacaktır, Millet İttifakı Adayı Sayın Kılıçdaroğlu, oransal olarak Diyarbakır’dan en yüksek oyu alarak cumhurbaşkanı seçilecektir. Yine Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e olan büyük destek neticesinde Diyarbakır’dan, İYİ Parti’den vekiller temsil edilecektir. Bunları niçin söylüyorum çünkü Diyarbakır’da verilen sözler yerine getirilmedi. Diyarbakır’da işsizlik had safhada, deprem sonrası vatandaşa taahhüt edilen yükümlülükler ve vaatler yerine getirilmedi.

Vatandaş, bölgenin politikalarında çelişkileri kabul etmiyor. Kendisine ikinci sınıf vatandaş gözüyle bakılmasını kabul etmiyor. Gençler umutsuz, vatandaş tepkili ve bu tepkisini de yaşamın her alanında açıklıkla göstermektedir. Artık sokakta, evde, dışarıda, yaşamın her alanında tepkisini rahatlıkla ifade edebilmektedir. Bu tepkisini sandıkta da vatandaş AKP’ye gösterecektir ve AKP’ye bu noktada veda diyecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir