Beş gün önce zam yapan market, Ramazan’da fiyat sabitledi

Tarım Kredi Kooperatif Market’ten yapılan açıklamaya göre, düzenlenecek kampanyayla marketlerde satışı devam eden pirinç, nohut, fasulye, mercimek, ayçiçeği yağı, salça, zeytin, çay, şeker, Et ve Süt Kurumuna ait et gibi temel gıda ürünleri ile deterjan, sabun çeşitleri, peçete, kağıt havlu gibi temizlik ürünlerini içeren yaklaşık 900 ürün çeşidinde ramazan ayı boyunca fiyat artırımı yapılmayacak.

Açıklamada, Tarım Kredi grubunun geçmişte olduğu gibi bundan sonra da güçlü bir şekilde çiftçilerin ve tüketicilerin yanında yer almaya devam edeceği de kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

‘Ucuz’ olarak bilinen Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde son aylarda yaşanan zam trafiği ortaya çıkmış ve Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde özellikle bakliyat ürünlerinin fiyatlarındaki değişim dikkat çekmişti. Bu kapsamda 2022 yılı Ağustos ayından bu yana en çok bakliyat ürünlerinin fiyatlarının yükseldiği görülmüş ve söz konusu dönemde 450 gramlık Tarım Kredi Çiçek Balı’nın fiyatına yüzde 35’e yakın, 1 kilogram baldo pirincin fiyatına yüzde 40’a yakın, 1 kilogram fasulyenin fiyatına da yaklaşık yüzde 50 zam yapılmıştı. 2022 yılı Ağustos ayından bu yana İki kilogram yoğurdun fiyatındaki artış da yüzde 65’e yaklaştığı anlaşılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir